16 آوریل

نحوه چسب زدن بینی

نحوه چسب زدن بینی

نحوه چسب زدن بینی : بعد از جراحی بینی به منظور دستیابی به بهترین نتیجه از انجام این عمل زیبایی افراد باید اقداماتی را انجام دهند که یکی از آن ها چسب زدن بینی می باشد.

در ادامه اطلاعاتی در رابطه با چسب زدن بینی و نحوه صحیح آن در اختیارتان قرار خواهیم داد.

 

نحوه چسب زدن بینی

 

بینی در زیبایی چهره تاثیر بسیار زیادی دارد، زیرا:

  • در وسط صورت قرار گرفته است.
  • برجسته می باشد.

اگر ظاهر بینی دارای ایراداتی مثل قوز، افتادگی نوک، کجی، غیرقرینه بودن سوراخ ها و غیره باشد، نه تنها زیبایی خود بینی که زیبایی کل چهره تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

با جراحی بینی می توان مشکلاتی که موجب نازیبایی بینی و چهره شده اند را برطرف کرد.

نحوه انجام جراحی بینی

برای انجام جراحی زیبایی بینی ، جراحان بینی از دو روش جراحی بینی بسته و باز بهره می گیرند که جراحی بینی باز به دلیل داشتن مزایای زیاد، بیشتر از سوی جراحان بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

در هر دو روش باز و بسته، جراحان بینی برای دستیابی به ساختمان و غضروف های بینی تعدادی برش بر روی پوست بینی ایجاد می نمایند.

پس از دسترسی به ساختار بینی ، تغییرات لازم در غضروف ها و استخوان های بینی صورت گرفته و بعد از جراحی بینی و به دلیل ایجاد برش در استخوان ها و پوست بینی ، کمی ورم در آن ایجاد می شود.

چرا باید بر روی بینی چسب زد؟

استفاده از چسب بینی به دلیل اینکه در دو هفته اول بر فرم گیری بهتر بینی  و در دو ماه ابتدایی بر کاهش ورم آن موثر است، ضروری می باشد.

بعد از جراحی بینی ، غضروف ها و استخوان های بینی در موقعیت جدیدی قرار می گیرند و لازم است بر روی آن چسب زد تا بینی در موقعیت جدید ثابت شود.

همچنین هنگامی که افراد چسب را بر روی بینی شما می بینند، متوجه انجام عمل بینی از جانب شما شده و به همین دلیل از انجام شوخی هایی که موجب آسیب رسیدن به بینی شما می شوند خودداری می کنند.

نحوه چسب زدن بینی چگونه است؟

به دلیل اهمیت استفاده از چسب بینی و عوارضی که ممکن است در اثر اشتباه زدن چسب بینی ایجاد شود، در جلسات ابتدایی چسب زدن توسط خود جراح بینی یا کادر درمانی آموزش دیده توسط ایشان انجام شده و سپس نحوه چسب زدن بینی توسط خود بیمار به او آموزش داده می شود.

  1. ابتدا صورت را با آب و صابون شسته و پوست را با یک حوله نرم به طور کامل خشک کنید.
  2. در مرحله بعدی یک قطعه چسب کاغذی جدا کرده و به صورت U شکل یا نعلی شکل در زیر بینی تان بچسبانید و دو انتهای چسب را از دو طرف بینی ادامه داده و با فشار کم آن را بر روی پوست بینی تان بچسبانید.
  3. سپس چند قطعه چسب دیگر جدا کرده و به صورت عرضی از بالا به پایین بر روی بینی قرار دهید.
  4. در مرحله آخر یک قطعه چسب دیگر به صورت عرضی بر روی چسب های دیگر بچسبانید.

درباره نویسنده

پاسخ

Call Now Button