07 مارس

عمل کردن بینی

عمل کردن بینی

عمل کردن بینی یکی از انواع جراحی های زیبایی و درمانی است که افراد بسیار زیادی در سراسر جهان برای بهبود وضعیت ظاهری و تنفسی خود اقدام به انجام آن می نمایند.

 

عمل کردن بینی

 

جراحان بینی برای انجام جراحی بینی از دو روش زیر استفاده می کنند:

  1. جراحی بینی باز : در این روش از جراحی بینی ، بعد از اینکه بیمار بیهوش شد جراح بینی چندین برش در داخل بینی و یک برش نیز بر روی کلوملا ایجاد می کند.
  2. جراحی بینی بسته : در این روش از جراحی بینی ، تمامی برش های مورد نیاز درون بینی ایجاد گردیده و هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود.

بعد از ایجاد برش های لازم، پوست بینی توسط ابزارهای مخصوص از ساختمان بینی جدا شده و بالا نگه داشته می شود و سپس جراح بینی اقدام به ایجاد اصلاحات و اعمال تغییرات لازم می نماید.

لازم به ذکر است که دکتر زهرا کریمی ، جراح بینی تهران به دلیل اینکه در روش باز تسلط و اشراف بیشتری بر ساختمان بینی دارد، از این روش برای جراحی کردن بینی استفاده می نماید.

جراحی زیبایی بینی

در جراحی بینی با اهداف زیبایی ، ایرادات ظاهری بینی و عدم تناسب بینی با اجزای دیگر صورت برطرف شده و ظاهر بینی و به طور کلی صورت، بهبود می یابد.

جراحی درمانی بینی

در جراحی بینی با اهداف درمانی ، ایرادات موجود در عملکرد طبیعی و تنفسی بینی برطرف می شود.

انحراف بینی ، شکستگی بینی و پولیپ از مشکلاتی هستند که وجود آن ها در عملکرد طبیعی بینی ایجاد می نمایند.

هزینه جراحی کردن بینی

هزینه جراحی بینی با اهداف درمانی را بیمه تقبل می نمایند ولی هزینه جراحی زیبایی بینی با توجه به فاکتورهایی همچون نوع و میزان ایرادات بینی تعیین شده و بعد از معاینه دقیق بیمار مشخص می شود.

 

دکتر زهرا کریمی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی

جراح پلاستیک بینی و صورت – جراحی زیبایی بینی

 

درباره نویسنده

پاسخ

Call Now Button