29 دسامبر

جراحی بینی در فصل سرما

جراحی بینی در فصل سرما

جراحی بینی در فصل سرما : اغلب متقاضیان جراحی بینی گمان می کنند که انجام عمل بینی در فصول سرد عوارض زیادی را به دنبال داشته و خواهان انجام عمل بینی خود در فصول گرم می باشند.

این دسته از افراد به اشتباه فکر می کنند که احتمال سرماخوردگی بعد از عمل زیبایی بینی بیشتر شده و سرماخوردگی در دوران عمل بینی آن ها را دچار دردسر خواهد کرد.

تنها مسئله ای که ممکن است فردی که در فصل سرما اقدام به جراحی بینی کرده است را اذیت کند، خشک بودن فضای ساختمان در اثر استفاده از وسایل گرمایشی به منظور گرم کردن آن می باشد.

در این حالت بینی مسئولیت بیشتری برای ایجاد رطوبت خواهد داشت و این تنها تاثیر سرما بر بینی عمل شده می باشد که با انجام برخی موارد می توان خشکی بینی را کاهش داد.

  • راهکارهای رفع خشکی محیط بینی
  • استفاده از اسپری یا ژل سالین
  • قطع استعمال سیگار
  • استفاده از پماد در میان سوراخ بینی
  • نوشیدن آب به مقدار زیاد

 

جراحی بینی در فصل سرما

 

چه فصلی برای جراحی بینی مناسب است ؟

انجام جراحی بینی در فصول مختلف هیچ محدودیتی نداشته و افراد در تمامی فصل ها می توانند اقدام به انجام عمل بینی نمایند.

در فصول گرم افراد با مشکل خشکی بینی مواجه نیستند و از طرف دیگر در فصول سرد به علت پایین تر بودن دما و در نتیجه تعریق کمتر، نیاز افراد به استحمام کمتر بوده و همچنین تحمل گچ بینی نیز برای افراد راحت تر خواهد بود.

بهترین سن برای عمل بینی

بیشتر متقاضیان جراحی زیبایی بینی را نوجوانان تشکیل می دهند.

ولی انجام عمل زیبایی بینی تا زمان توقف کامل رشد و پایان یافتن دوران بلوغ امکان پذیر نمی باشد.

نوجوانان می بایست تا پایان دوران بلوغ که در دخترخانم ها پایان 16 سالگی و در پسرها پایان 17 سالگی می باشد، صبر کرده و سپس اقدام به انجام جراحی بینی خود کنند.

عمل بینی گوشتی

عمل بینی های گوشتی به دلیل پوست ضخیم و استخوان های ضعیفی که دارند، سخت تر از بینی های استخوانی می باشد.

هرچند امروزه و با استفاده از روش های نوین تغییرات بیشتری را نسبت به گذشته می توان در بینی های گوشتی ایجاد کرد و احتمال بازگشت فرم این نوع بینی ها به فرم اولیه تقریبا به صفر رسیده است.

هزینه عمل جراحی بینی

با توجه به اینکه هزینه جراحی بینی به عوامل زیادی همچون نوع بینی ، هزینه بیمارستان، تجربه جراح بینی ، میزان اشکالات موجود در بینی و غیره دارد، نمی توان هزینه مشخصی را برای آن تعیین نمود.

 

دکتر زهرا کریمی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی

جراح پلاستیک بینی و صورت

جراحی بینی – جراح بینی

درباره نویسنده

پاسخ

Call Now Button