16 سپتامبر

جراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی : بینی جزء مهم ترین اعضای بینی می باشد که نقش بسیار مهمی در تنفس افراد دارد، اما برخی از افراد به دلیل انحراف تیغه بینی دچار تنگی نفس و مشکلاتی تنفسی می شوند.

بهتر است بدانید که تیغه بینی باعث شده تا بینی به دو بخش تقسیم شود و دارای دو مجرای تنفسی شود، مجراهای بینی به مسیر آیرودینامیک هوایی کمک می کند تا انسان به راحتی تنفس کند.

علت انحراف بینی چیست؟

  • تیغه بینی به دلایل مختلفی ممکن است دچار انحراف شود از جمله رایج ترین آن ها می توان به مادرزادی بودن این عارضه اشاره کرد.
  • برخورد ضربه از دیگر دلایل بروز این عارضه در کودکان و بزرگسالان می باشد.
  • تومورهای بدخیم و خوش خیم که در داخل سینوس ها شروع به رشد کرده و باعث انحراف بینی می شود.

 

جراحی انحراف بینی

 

جراحی انحراف بینی

در مواقعی که فرد دچار انحراف تیغه بینی شده باشد در تنفس او اختلال ایجاد می شود، تنها راه درمان انحراف بینی جراحی می باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که گاهش فرد در هنگام درمان انحراف بینی تقاضای جراحی زیبایی نیز می کند که در آن صورت عمل انحراف بینی و زیبایی به طور همزمان انجام می شود.

جراحی انحراف تیغه بینی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود.

در جراحی بینی به روش باز ، جراح بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست و اعمال تغییرات بر روی بینی پوست را در ناحیه برش خورده بخیه می زند، باید به شما بگوییم نگران جای بخیه در جراحی بینی به روش باز نباشید چرا که به مرو رزمان رفع می شود و قابل تشخیص نیست.

در جراحی بینی به روش بسته تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود و هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود.

درمان انحراف بینی بدون جراحی

امروزه شاهد تبلیغات گسترده ای در خصوص عمل انحراف بینی با لیزر هستیم اما باید بگوییم که هنوز علم پزشکی آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی را بر روی استخوان بینی ایجاد کند و لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

عوارض عمل انحراف بینی چیست؟

باید بگوییم که اگر برای جراحی انحراف بینی به بهترین جراح بینی مراجعه کنید و اقدامات قبل و مراقبت های بعد از آن را رعایت نمایید دچار هیچ عارضه ای نخواهید شد.

هزینه عمل انحراف بینی چقدر می باشد؟

هزینه عمل انحراف بینی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه های متخصص بیهوشی ، هزینه پرسنل بیمارستان و غیره تعیین می شود.

 

دکتر زهرا کریمی

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی

جراح پلاستیک بینی و صورت

درباره نویسنده

پاسخ

Call Now Button